Smuk mini tørret blomsterbuket i sart fersken og naturfarvede nuancer på ca. 25-30 cm., der bl.a. inkluderer lagurus og strå i de fineste nuancer.
Med tørrede blomster kan du skabe et helt særligt udtryk på dit festbord og bringe naturen med indenfor, og denne lille buket af tørrede blomster er perfekt som bordpynt i små vaser på det flot dækkede bord til bryllupsfesten, barnedåben, konfirmationen og andre skønne begivenheder. Du kan også skille buketten ad og bruge de enkelte små blomsterstilke til smuk dekoration på servietter, bordkort, treat bags og æsker. Eller som pynt på vores skønne træ kagetopper, som man selv kan dekorere med lige den pynt, som passer perfekt ind i det udtryk, man gerne vil skabe til begivenheden. Lad dem også være en del af en flot dekorationskrans med et mix af små tørrede blomster og strå.
Vores skønne fersken/natur mini buket er så smuk som del af et blomstret eller et boho inspireret festtema, som er virkelig populært i tiden. Tørrede blomster er en af de største trends, og med denne lille buket får du også glæde af din bordpynt bagefter, hvor den pynter fint i hjemmet.
Se også vores store udvalg af smukke små vaser til festbordet, der fås i mange forskellige varianter og størrelser.
- Størrelse: ca. 25-30 cm.
- Da det er et naturprodukt, kan der være små variationer i de forskellige buketters sammensætning


Stor stående unicorn folieballon - hvid, guld og pastel
Mini konfetti ballonpinde med perlemors konfetti - 5 stk.
Regnbue farvede mini balloner - 40 stk.
”Team Bride” konfetti balloner
Stor enhjørning folieballon i pastelfarver
Hvide bordkort med guld prikker - pr. stk.
Rose gold ring bordkort - 4 stk.
Ballonguirlande i lyserøde nuancer og guld
Blush lyserøde servietter med guld bølgekant
Guld palmeblad tallerkener
Papir blomster cupcake pynt og food cups
Lille riflet høj glasvase
Hello Baby guirlande
Giraf 1-tals folieballon
Guld dyppede bordkort - pr. stk.
Kæmpe stående Airloonz enhjørning ballon - 140 cm.
Små mintfarvede popcornbægre med prikker
Flamingo toppers 






