Super smukt og stilfuldt lyserødt og rose gold Bride to Be skråbånd eller sash, som de fine skærfer til polterabend og hen party også kaldes. Den skønne powder pink nuance er et match made in heaven til det smukke rose gold tryk, og som prikken over i’et bindes skråbåndet med fint lyserødt bånd. Materialet er kraftigt papir i en lækker kvalitet.
Det er en sød og populær tradition at give den kommende brud et “Bride to be” skråbånd på til polterabenden, der fortæller omverdenen, at det her netop er hendes særlige dag sammen med veninderne før den store begivenhed. Og det skaber med det samme den helt rigtige stemning på dagen.
Skal du planlægge og pynte op til den kommende bruds særlige dag med veninderne? Så lad dig inspirere lige her af vores store udvalg af lækker og stilfuld pynt til polterabend.
- Størrelse: 10 x 75 cm.


Guld hjerte stickers - 24 stk.
Hjerte bordkort holdere i rose gold
Kæmpe sølv hjerteformet folieballon
Naturfarvede papirblomster DIY - 5 stk.
Metal dekorationsringe - 2 stk.
Pastelfarvede enhjørningeservietter med guld tryk
Hvide cirkel bordkort med guld tryk
Lyserød slikballon
Gennemsigtige slikposer med lyseblå prikker og bånd
Pastelfarvede twist kagelys
Papirsugerør i lyseblå nuancer og guld - 24 stk.
Store lyserøde dobbeltlagsballoner med pastelfarvet konfetti
Bordkort med guld glitter kant - 1 stk.
Hvid blonde daisy bordløber - 0,18 x 3 m.
Lysegul slikballon
Hvid træ juletræ konfetti
Bordkort med rose gold hjerter - pr. stk.
Mørkeblå bordløber - 0,30 x 10 meter
Kunstig grøn guirlande med pile blade 







