Super flotte lyseblå pastelfarvede balloner i 4 størrelser, der er smukke alene eller sammen med vores andre fine pastelfarvede balloner. De er perfekte til at lave en af de virkelig populære og fantastisk flotte ballonguirlander, der pynter til alle slags fester og særlige lejligheder, lige fra baby shower og barnedåb til bryllup, fødselsdagsfest, konfirmation og reception.
De lyseblå pastelfarvede balloner køber du enkeltvis, og du kan således få lige præcis det antal, du ønsker. Du kan vælge i mellem 4 forskellige størrelser, hhv. 12 cm., 23 cm., 27 cm., og 30 cm. Til ballonbuer og ballonguirlander ser det flottest ud at bruge en kombination af balloner i forskellige størrelser.
De super fine og dekorative ballonguirlander kan du selv nemt lave, og de skaber et helt igennem spektakulært look på væggen bag buffet- og dessertbordet, op ad trappegangen eller over døren til festlokalet. De kan laves lige præcis i den størrelse, som passer til festen og omgivelserne, og du kan således lave en lille ballonguirlande til hjemmet, når børnefødselsdagen skal fejres, eller en stor til brylluppet i festteltet. Brug gerne balloner i forskellige pastel nuancer eller mix med vores smukke konfettiballoner.
- 12 cm. – 1,- pr. stk.
- 23 cm. – 1,50,- pr. stk.
- 27 cm. – 2,- pr. stk.
- 30 cm. – 2,50,- pr. stk.
Til helium eller luft – Se gerne vores helium FAQ for vejledning om brug af helium i balloner.
Hvordan laver man ballonguirlander?
Man kan lave ballonguirlander på flere måder, bl.a. ved at bruge snor eller ballon guirlande bånd. Bruger du snor, starter du med at puste alle balloner op for derefter at binde dem sammen i “snippen” to og to. Herefter bindes/snoes de på snoren i en fordeling mellem forskellige størrelser. Bruger du ballonguirlande bånd, er det endnu nemmere, da du her blot skal sætte alle ballonernes “snipper” i hullerne på det bøjelige plastikbånd. Herefter har du den flotteste ballonguirlande. Du kan efterfølgende udvide guirlanden på forskellige steder ved at sætte ekstra balloner fast med dobbeltklæbende puder. På denne måde kan du skabe variation og en helt særlig flot effekt. Ballonguirlanden kan hænges op med snor, kraftigt dobbeltklæbende tape/klæbepuder eller særlige klæbende plastik kroge, der passer til forskellige midlertidige dekorationer.


Lyserøde Happy Birthday servietter med rose gold frynse kant
Nude og rosa guld ballonguirlande med pampasgræs og papirvifter
Lyseblå glitter gardin
Vimpelguirlande med blomster og akvarel effekt
Hvide paptallerkener med rose gold prikker og foliekant
Hello 30 rose gold konfetti balloner
Blush rosa guld ombre konfetti
Rosa guld glossy mini balloner - 1 stk.
Stor flyvemaskine folie ballon
Rose gold metallic balloner
Kæmpe stående Airloonz enhjørning ballon - 140 cm.
Ballonguirlande til polterabend
Pink balloner med konfetti print
Slikposer med rumraketter og planeter
3-tals ballon guld folie
Rosa guld konfetti
Lille høj vintage stil glasvase
Hello 30 blush pink og rosa guld servietter
Tal ballon rose gold folie - 9
Rosa guld Happy New Year folieballoner
Kæmpe stående dinosaur folieballon
Rosa guld 30 års fødselsdags folieballon
Guirlande med cirkus tema
Rosa guld bogstav folie ballon - D - 35 cm.
Lametta gardin - holografisk sølv
Rose gold prinsessekroner
Hello 40 konfetti - rose gold
Mini cremefarvede tørrede lagurus
Servietter med rose gold champagneglas
Rosa guld engangsdug - 2,74 meter
Lange rose gold stearinlys - 1 stk.
Medium rose gold paptallerkener 










