Fine lys lilla tørrede harehaler/lagurus med en højde på ca. 40 cm., som du her får 30 stk. af. De smukke tørrede blomster er perfekte som pynt på det dækkede bord til bryllupsfesten, barnedåben, konfirmationen og andre skønne begivenheder.
Med de skønne lette og bløde harehaler kan du skabe et helt særligt udtryk på dit festbord og bringe naturen med indenfor, og de pynter både utroligt flot i både vaser eller som pynt på servietter, bordkort og fint indpakkede gaver. Brug dem også som dekoration på vores skønne træ kagetopper, som man selv kan dekorere med lige den pynt, som passer perfekt ind i det udtryk, man gerne vil skabe til begivenheden. Eller lad dem være en del af en flot dekorationskrans med et mix af små tørrede blomster og strå.
Tørrede blomster er oplagte som del af et blomstret eller et boho inspireret festtema, som er virkelig populært i tiden. Tørrede blomster er i det hele taget en af de største trends, og med disse får du også glæde af din pynt efter festen, hvor stilkene pynter og skaber stemning i hjemmet.
Mix også gerne de flotte harehaler med andre varianter fra vores udvalg af tørrede blomster.
Se også vores store udvalg af smukke små vaser til festbordet, der fås i mange forskellige varianter og størrelser.
NB: Da dette er et naturprodukt, vil der være forskelle i størrelsen på de enkelte blomsterhoveder. Billedet viser desuden en buket med flere blomster – du vil modtage 30 stk.
- Størrelse: Ca. 40 cm.
- Antal: 30 stk.


Sekskantede lyserøde paptallerkener med guld kant og akvarel effekt
Nude og rosa guld ballonguirlande med pampasgræs og papirvifter
Hvid 1-tals fødselsdagslys med guld glitter
Mini rose gold stjerne folieballon - 12 cm.
Små lavendelfarvede stribede paptallerkener med sølv bølgekant
Shiny rosa guld fødselsdagslys
Guld 1-tals fødselsdagslys med guld glimmer
Hvid og rose gold akryl gæstebog
Medium lyseblå glitter vimpelguirlande
Runde tags med markblomster og rose gold
Rose gold metallic kvast guirlande - DIY
Naturfarvet kirsebærblomst konfetti 








