Smuk og dekorativ hvid rose guirlande, der pynter fantastisk flot i festlokalet eller på bordet til bryllup og andre skønne fester og selvfølgelig i hjemmet eller som flot fotorekvisit.
Rosenguirlanden er perfekt, når du gerne vil pynte smukt op med blomster, men hvor det er mere praktisk og lettere at bruge kunstige blomster, som er virkelig naturtro og fine. Den er smuk som dekoration i festteltet, på terrassen til havefesten, på væggen bag buffetbordet eller som fin pynt på det smukt dækkede bord, hvor den kan lægges hele vejen ned langs midten og på den måde danne et flot blomstret centrum. Foruden til bryllupsfesten er det også oplagt til konfirmation, kobberbryllup, fødselsdag og barnedåb, især hvid du er vild med blomster og et boho inspireret look.
Efter festen skaber rose guirlanden stemning i hjemmet, og så kan den tages frem igen og igen til alle de skønne særlige anledninger, som der helt sikkert kommer mange flere af.
NB: Billede 2 og 3 viser guirlanden i cremefarvet og er medtaget for at give et indtryk af størrelsen.
- Måler 2,5 meter med 9 store hvide roser (12 cm.)


Ombre blush pink papkrus med rose gold kant
Mat sølv stjerne forhæng
Vimpel guirlande i lyserøde nuancer fra My Little Day
Hvide paptallerkener med prikker - rose gold
Lyserøde ombre Happy Birthday servietter
Bordkort med rose gold hjerter - pr. stk.
Blush lyserøde popcornbægre med guld prikker
Naturfavede æsker med tags - 1 stk.
Paptallerkener med store maskiner
Rose gold akryl 30 års kagetop
Bordkort med grønne blade - pr. stk. 










