Super smuk og lækker hvid Bride to Be kåbe/kimono til den kommende brud, enten når der skal fejres polterabend med veninderne, eller til at bære om morgenen på selve bryllupsdagen, men der lægges make up og sættes hår.
Den skønne og elegante Bride to Be kåbe har smukt lyserødt tryk på ryggen, og den bindes om livet med stofbånd som en kimono. Den kommende brud vil elske at blive forkælet af veninderne til et helt særligt bridal shower, og den smukke kåbe vil få hende til at føle sig ekstra speciel. Hvis vi må komme med en anbefaling, så er kåben helt perfekt i kombination med et glas lyserøde bobler og et fad med chokolade overtrukne jordbær. På den måde sættes den gode stemning helt fra begyndelsen.
Vil I forkæle den kommende brud lidt ekstra, så kan vi anbefale vores smukke guld bøjle til bruden som den perfekte accessory sammen med kimonoen.
Skal du planlægge og pynte op til din venindes bridal shower? Så lad dig inspirere lige her af vores store udvalg af lækker og stilfuld pynt til polterabend.
- Kåben måler 99 cm. i længden, og armlængden er 42 cm.


Baby lyserøde metallic balloner
Blush rosa guld ombre konfetti
Rund stofdug hvid - 230 cm.
Træ hjerter til borddækning
Pastelfarvede papkrus med guld sløjfer
Lyseblå papirsugerør med prikker - 10 stk.
Guld papkrus med ”Oh Baby!” tekst
Lyseblå servietter med guld kant
Høje rose gold kagelys
Hårbånd med guld glitter stjerner
Bordkort med eucalyptus bladtryk - pr. stk.
Rose gold træ hjerter
Rosa guld "Baby" folieballon
Rose gold diamantring konfetti 








