Skab den festligste stemning med helium i dine festballoner, som får dem til at svæve og gør dem lige det ekstra fine og sjove at dekorere med. Denne store trykflaske indeholder 0,36 m3 helium, og det er nok til at fylde ca. 50 balloner af medium størrelse (23 cm. i diameter) eller ca. 28 større balloner (30 cm. i diameter). Se gerne vores helium FAQ for vejledning om brug af helium i balloner.
Flasken er handy og let at betjene. Studsen skrues på, og så kan ballonerne fyldes. Efter brug kan flasken afleveres på genbrugspladsen.
Vær opmærksom på, at latex balloner først bør fyldes med helium kort før brug, for at holde ballonerne svævende længst muligt. Ellers kan man vælge at bruge Hi-Float i ballonerne. Du kan læse mere herom i vores helium FAQ.
NB: Inhaler ikke helium!


Små røde konfetti hjerter
Slør til polterabend - Bride to Be
Stribede hvide og røde popcornbægre med guld kant
Guld “Oh Baby!” cupcake toppers
Ballon bue - guld og hvid
Rose gold fyrfadsstage
Hvid og guld fjer bordkort - pr. stk.
Balloner med guld konfetti
Træ hjerte konfetti
Lyserød og guld barnevogn servietter
Hvid gæstebog med rose gold tryk
Naturfavede æsker med tags - 1 stk.
Lange rose gold stearinlys - 1 stk.
Regnbuefarvet kvastguirlande
Ballonguirlande i lyserøde nuancer og guld
Kæmpe regnbue folie ballon
Lyseblå folieballon 1-tal med guld krone
Guld Happy New Year guirlande
Lyserød ballon bue
Enhjørning hårbøjle med guld horn, ører og blomster
Sart lyserøde papirblomster - 3 stk. DIY
Små servietter til bryllup med rosa guld tryk
Rose gold Happy Birthday ballon haler - 5 stk.
Sart lyserød "Mom to be" skråbånd
Medium rosa guld tal folieballon - 66 cm. - 1 






