Skab den festligste stemning med helium i dine festballoner, som får dem til at svæve og gør dem lige det ekstra fine og sjove at dekorere med. Denne store trykflaske indeholder 0,36 m3 helium, og det er nok til at fylde ca. 50 balloner af medium størrelse (23 cm. i diameter) eller ca. 28 større balloner (30 cm. i diameter). Se gerne vores helium FAQ for vejledning om brug af helium i balloner.
Flasken er handy og let at betjene. Studsen skrues på, og så kan ballonerne fyldes. Efter brug kan flasken afleveres på genbrugspladsen.
Vær opmærksom på, at latex balloner først bør fyldes med helium kort før brug, for at holde ballonerne svævende længst muligt. Ellers kan man vælge at bruge Hi-Float i ballonerne. Du kan læse mere herom i vores helium FAQ.
NB: Inhaler ikke helium!


Ferskenfarvede Happy Birthday servietter med guld prikker
Sorte metallic balloner
Sølv chrome balloner - 1 stk.
Høj ornamenteret sølvfarvet fyrfadsstage
Lyseblå glitter gardin
Træ hjerter til borddækning
Lavendelfarvede servietter
Guld træ stjerner
Guld nytårskonfetti - Happy New Year
Medium rosa guld tal folieballon - 66 cm. - 1 







