Fine blå tørrede harehaler/lagurus i en smuk petroleumsblå nuance med en højde på ca. 40 cm., som du her får 30 stk. af. De smukke tørrede blomster er perfekte som pynt på det dækkede bord til bryllupsfesten, barnedåben, konfirmationen og andre skønne begivenheder.
Med de skønne lette og bløde lagurus stængler kan du skabe et helt særligt udtryk på dit festbord og bringe naturen med indenfor, og de pynter både utroligt flot i både vaser eller som pynt på servietter, bordkort og fint indpakkede gaver. Brug dem også som dekoration på vores skønne træ kagetopper, som man selv kan dekorere med lige den pynt, som passer perfekt ind i det udtryk, man gerne vil skabe til begivenheden. Eller lad dem være en del af en flot dekorationskrans med et mix af små tørrede blomster og strå.
Tørrede blomster er oplagte som del af et blomstret eller et boho inspireret festtema, som er virkelig populært i tiden. Tørrede blomster er i det hele taget en af de største trends, og med disse får du også glæde af din pynt efter festen, hvor stilkene pynter og skaber stemning i hjemmet.
Mix også gerne de flotte harehaler med andre varianter fra vores udvalg af tørrede blomster.
Bemærk venligst, at da dette er et naturprodukt, vil der være forskelle i størrelsen på de enkelte blomsterhoveder, ligesom der også kan være nuanceforskelle i farverne i forhold til billedet.
- Størrelse: Ca. 40 cm.
- Antal: 30 stk.


Guld stjerne forhæng
Iriserende perlemorsfarvet glitter gardin
Stjerne back drop med perlemors skær
Lyslilla phalaris - 40 cm.
Tørrede hvide lagurus/harehaler - 40 cm.
Blush rosa harehaler/lagurus - 30 stk.
Tørrede pink harehaler/lagurus - 30 stk.
Hvid fest gardin
Tørrede naturfarvede phalaris - 40 cm.
Metallic glitter gardin - mat guld
Lametta gardin - holografisk sølv
Rose gold tørrede valmuehoveder - 1 stk.
Lyseblå glitter gardin
Regnbuefarvet glitter gardin
Mini tørret blomsterbuket i lyserøde og fuchsia nuancer
Sort glitter gardin
Pink glitter gardin
Lille blå/hvid vintage stil vase 






